Аскаридоз, його спричиняють круглі черви довжиною до 40 см

Найпоширенішим глистовим захворюванням медики називають аскаридоз. Його спричиняють аскариди — круглі черви, довжиною від 15 до 40 см. Вони паразитують у тонкому кишечнику людини, але, оскільки дуже рухливі, спроможні заповзати в шлунок, дихальні шляхи.

аскаридоз

Якщо паразити досягають дихальних шляхів, то можуть навіть спричинити стан задухи. Аскаридоз ускладнює перебіг багатьох інфекційних недуг, сприяє їх рецидиву (поверненню). У вагітних частіше бувають токсикози, порушення в розвитку плоду, ускладнюється перебіг пологів і післяпологового періоду.

Людина заражається аскаридами, коли вживає в їжу немиті ягоди, овочі, столову зелень, — пояснює Ольга Шидловська. — Будь–які продукти, забруднені ґрунтом, піском, де можуть бути яйця аскарид, можуть стати джерелом зараження. Діти заражаються, коли тягнуть до рота землю чи пісок, брудні руки або іграшки.

Прояви захворювання залежать від стану організму людини та кількості паразитів. Зазвичай при аскаридозі спостерігається загальне нездужання, підвищення температури тіла, кашель, під час якого нерідко виділяється мокрота з домішками крові. Хворого можуть турбувати періодичні болі в животі, нудота, відсутність апетиту, слабкість, часті простудні захворювання, зниження ваги. Аскариди навіть можуть спричинити кишкову непрохідність… Майте на увазі, що алергійна реакція у вигляді висипань на шкірі також може свідчити про наявність паразитів. Але іноді аскаридоз взагалі протікає безсимптомно.

Март 17, 2014 / Цікаві факти / Теги: ,
Схожі записи

Добавить комментарий