Атеросклероз судин головного мозку

атеросклероз-сосудов-профилактика

Здоров’я прямо залежить від стану кровоносних судин. Загальна довжина системи приблизно 100000 кілометрів. Кожна клітинка тіла отримує кисень і поживні речовини завдяки судинах. Судинні проблеми довгий час не проявляють себе. А важче піклуватися про те, що зовсім не заподіює дискомфорт. Для точної діагностики стану судин потрібно ангіографія — дослідження під рентгеном за допомогою контрастної речовини. Часто на ангіографію потрапляють люди, коли судинних ускладнень вже багато. Як можна захистити судини і збільшити тривалість і якість життя?

Що відбувається при атеросклерозі судин серця?

У нормі коронарні судини, що живлять серцевий м’яз, вільні для прохідності крові. При атеросклерозі на внутрішніх стінках судин відбувається відкладення холестерину. Спочатку це просто найдрібніші жирові смужки. З часом вони збільшуються, ущільнюються і формують атеросклеротичні бляшки. Серце починає відчувати брак кисню, особливо при фізичному навантаженні. Виникає біль — стенокардія.

Якщо холестеринових бляшка повністю перекриває судинний просвіт — ділянка серцевого м’яза гине (так як позбавляється кисню), розвивається інфаркт.

Атеросклероз судин головного мозку профілактика

Групи ризику на появу атеросклерозу судин

Якщо ви знайшли, хоча б 2 ознаки групи ризику — пошкодження стінок судин вже відбувається. Тільки це поки не відчувається. У атеросклерозу немає однієї яскраво вираженою причини, а кілька факторів в сукупності можуть його викликати:

 • високий рівень холестерину в крові;
 • цукровий діабет;
 • гіпертонія;
 • надлишкова маса тіла;
 • куріння і зловживання алкоголем;
 • спадковість;
 • сидяча робота;
 • переважання в раціоні жирної їжі;
 • вік понад 50 років для жінок і понад 40 років для чоловіків.
 • Атеросклероз судин головного мозку профілактика

За статистикою в Росії від захворювань серця і судин головного мозку гинуть 39% жінок і 33% чоловіків у віці до 60 років. Тобто атеросклероз — це дуже серйозне захворювання. Як поліпшити стан судин і якість життя:

 • збагатити свій раціон овочами, фруктами, зеленню, злаками, ягодами. Зменшити споживання продуктів з високим вмістом холестерину: сала, незбираного молока і жирних молочних продуктів, яєчного жовтка і печінки. Не менше 3 разів на тиждень вживати морепродукти, рибу;
 • нормалізувати вагу. Перевищення маси тіла більш ніж на 15% від норми збільшує ризик серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та гіпертонії. При зниженні ваги навіть на 5 кг ризик інфаркту знижується в 2 рази;
 • збільшити фізичну активність. Якщо просто гуляти і проходити 5 км в день, можна «піти» від інфаркту;
 • нормалізувати артеріальний тиск. Контроль тиску і прийом регулюють його коштів значно збільшує тривалість життя гіпертоніка;
 • відмовитися від куріння і через 2 роки ризик розвитку інфаркту знизиться в 2 рази;
 • обмежити прийом алкоголю.

Допомагаємо серця і судин головного мозку, профілактикою

У Франції захворювання судин зустрічаються рідко. Хоча французи дуже люблять жирну їжу, жирні сири. Просто всю їжу, вони запивають червоним вином. Правда, щоб наситити організм транс-ресвелатолом (потужним антиоксидантом, який запобігає раннє старіння) доведеться випивати 1 літр вина в день. Печінка точно не скаже спасибі. «Трансверол» — препарат, що містить в одній капсулі кількість ресвератора еквівалентне одній пляшці червоного вина. А високий вміст кверцетину допоможе нормалізувати тиск.

Коензим (убіхінон) допомагає знизити холестерин, зменшити ризик судинних захворювань, нормалізувати роботу серця і поліпшити кисневий обмін. «Тайм-експерт», «Коензим», «Кудесан» — препарати, що містять коензим.

Вітамін Е є потужним антиоксидантам, покращує стан шкіри і є вітаміном «молодості». Будь-які полівітаміни містять вітамін Е.

Риб’ячий жир не дає холестерину відкладатися на стінках судин, має загальнозміцнюючу дію, благотворно впливає на всі обмінні процеси в організмі.

Якщо з сьогоднішнього дня змінити звичний спосіб життя на «здоровий» і періодично підтримувати серце і судини корисними речовинами — серцево-судинні захворювання не будуть перешкодою для повноцінного життя навіть у вельми похилому віці!

http://angiosafety.com.ua/

Добавить комментарий

Для отправки комментария вы должны авторизоваться.