Ціндол. Інструкція із застосування

Лікарський засіб Ціндол застосовують при різних захворюваннях шкірних покривів і верхнього шару епідермісу. Основним лікарською речовиною у складі даного препарату є окис цинку. Завдяки цинку, який входить до складу Ціндол, шкіра підсушується, відбуваються протизапальні реакції. Даний препарат «вбиває» різні мікроби і мікроорганізми, які викликають такі захворювання шкіри, як акне, прищі, жировики та інше.

Інструкція по застосуванню Ціндоу

Окис цинку так само пом’якшує пошкоджені ділянки шкіри. Тому Ціндол активно використовують і при профілактиці пролежнів, попрілостей, подразнень. Даний препарат застосовується виключно зовнішньо. Перед тим, як почати курс лікування Ціндол, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Даний лікарський препарат має широке застосування. Ціндол активно використовують при полегшенні хворобливих відчуттів при сонячних і температурних опіках. Оксид цинку володіє відмінним загоює дією, тому лікарський препарат можна використовувати при невеликих порізах і відкритих ранках, подряпинах. Ціндол використовують і при лікуванні наслідків герпетичних висипань. Наприклад, після вітрянки, коли залишаються оспини або сліди від них.

Представлений лікарський препарат випускається у формі суспензії. Її перед безпосереднім застосуванням необхідно добре збовтати. Тому в народі дана категорія препаратів отримала назву «бовтанка». Часто «бовтанку» Ціндол плутають з маззю. Це невірно. Ціндол випускається виключно у формі суспензії, на даний момент часу мазі з однойменною назвою не існує. Можливе виготовлення мазі з даного препарату в домашніх умовах. Для цього залиште флакон з Ціндол на кілька діб, до утворення на дні густого осаду. Потім злийте залишкову рідину. Осад буде густий і його можливо використовувати як цинкову мазь. Але лікарі попереджають про те, що не виключені алергічні реакції на «чистий» цинк.

Крім оксиду цинку до складу Ціндол входить 70% етиловий спирт. Як відомо, спиртовмісні лікарські препарати сушать шкіру. Тому, щоб уникнути зайвої пересушування верхнього шару епідермісу, застосовують додатково крему з жирною основою, щоб запобігти неприємні відчуття від лікування.

Ціндол: інструкція із застосування

Перед тим, як нанести лікарський препарат на шкіру, її необхідно добре промити теплою водою, прибрати всі забруднення і жири. Після миття залиште ділянку шкіри відкритим на десять-п’ятнадцять хвилин на відкритому повітрі для повного висушування. Потім флакон з лікарським засобом Ціндол протягом декількох хвилин необхідно ретельно збовтати, щоб вміст набуло однорідну консистенцію. Залежно від того на скільки велику ділянку шкіри вражений, можна використовувати ватний диск або тампон. Якщо ураження мають локальний характер, то обробляти ранки найкраще ватною паличкою. На уражені ділянки суспензію Ціндол необхідно наносити рівним однорідним шаром. Нанесений склад необхідно залишити на кілька годин. Якщо лікування відбувається перед сном, то суспензію можна залишити і на всю ніч до 8-12 годин. Потім Ціндол необхідно змити теплою водою. Можливо, що процедуру змивання доведеться повторити кілька разів, так як суспензія важко змивається з шкіри. Можна використовувати соняшникову олію, воно полегшить змивання і запобіжить висихання верхнього шару епідермісу.

В інструкції із застосування Ціндол прописано, що курс лікування може проводитися протягом одного місяця. Потім необхідно зробити невелику перерву довжиною в тиждень, щоб шкіра відпочила від впливу оксиду цинку. Після чого, залежно від тяжкості і ступеня ураження ділянки шкіри, курс лікування може бути продовжений.

В особливо важких випадках ураження шкіри можливе застосування маски, до складу якої входитиме лікарський препарат Ціндол. Для цього необхідно в рівних частинах змішати суспензію з дитячим кремом. Потім ретельно перемішати до утворення однорідної густої маси. Після чого тонким рівним шаром маску наносять на шкіру обличчя і прикривають невеликої марлевою тканиною. З маскою можна навіть спати, тоді ефект буде більш швидкий і продуктивний. Вранці маска змивається теплою водою. Шкіру необхідно обробити тоніком і нанести жирний зволожуючий крем.

Крім того, в інструкції по застосуванню Ціндол прописано, що даний препарат можна використовувати при профілактиці пелюшкового дерматиту у маленьких дітей.

Ціндол: протипоказання

Даний препарат безпечний у застосуванні, за винятком тих випадків, коли є індивідуальні алергічні реакції на речовини, що входять до складу Ціндол.

Апрель 10, 2015 / Лікарські засоби
Схожі записи

Добавить комментарий