Дюфастон при безплідді: все про препарат

дюфастон

Безпліддя — це величезна проблема для деяких жінок. І вона може і повинна бути усунена після обстеження і консультації лікаря. У деяких випадках призначається Дюфастон при безплідді. А коли таке лікування буде ефективним? І як приймати цей препарат? У цьому варто розібратися!

У яких випадках призначається Дюфастон

Багато хто чув про те, що Дюфастон призначається при плануванні вагітності та безпліддя. Взагалі, діагноз «безпліддя» повинен бути поставлений лікарем і означає, що у пари не виходить зачати дитину більше року при постійних активних спробах.

Тому починати лікування Дюфастоном самостійно не варто. Потрібно відвідати гінеколога і пройти всі необхідні аналізи. І якщо буде виявлено нестачу прогестерону, то лікар, швидше за все, порекомендує саме Дюфастон.

Дія Дюфастона

Дюфастон — це препарат, основною діючою речовиною якого є дидрогестерон. Цей компонент є синтезованим аналогом прогестерону. Молекулярну будову дидрогестерона схоже з будовою природного гормону, тобто виконує в організмі ті ж функції. Але активність даної речовини не приводить до негативних наслідків на відміну від інших аналогів більш ранніх поколінь.

Як же діє Дюфастон? Активність його наближена до дії прогестерону. А цей гормон вкрай важливий для нормального зачаття і виношування вагітності. Так, менструальний цикл жінки ділиться на фази: фолікулярну, овуляторную і лютеиновую.

Якщо овуляція настала, тобто яйцеклітина дозріла, то при з’єднанні її з сперматозоїдом повинно відбутися запліднення. Але навіть якщо воно сталося, то це зовсім не означає, що вагітність буде розвиватися.

Справа в тому, що для цього потрібні певні умови. Зокрема, ендометрій матки повинен перебувати в такому стані, який сприятиме прикреплению яйцеклітини до стінок цього органу. Це називається секреторною або лютеїнової фазою. Крім того, повинно правильно працювати так зване жовте тіло, з якого потім почне розвиватися плід.

Так от, прогестерон сприяє тому, що всі ці умови будуть дотримані. Тобто після зачаття вагітність зберігається і розвивається. Крім того, прогестерон пригнічує активність чоловічих гормонів, які теж можуть заважати жінці завагітніти. І ще цей гормон здатний впливати на імунітет. А адже іноді викидень є саме наслідком того, що імунні клітини сприймають плід як чужорідне тіло і починають його атакувати.

Як приймати препарат

Інструкція по застосуванню додається до будь-якого препарату. Дюфастон, як вже стало зрозуміло, впливає на лютеиновую фазу, а вона триває приблизно з 14 по 25 день менструального циклу. Так що приймати Дюфастон потрібно саме в цей проміжок.

Что стосується дозування, то вона може становити 10 міліграмів на добу. Зазвичай це кількість ділиться на два прийоми. Курс триває 3-6 менструальних циклів, після чого в разі ефективності такої терапії вагітність повинна настати.

Але навіть якщо це сталося, прийом припиняти не можна, це може спровокувати викидень. Застосування триває зазвичай до кінця першого триместру або довше. Дозування повинна знижуватися поступово.

Але варто відзначити, що не завжди потрібно слідувати вказівкам, даним в інструкції, адже все суто індивідуально. Зокрема, починати прийом Дюфастона потрібно саме після овуляції, а не до або під час неї (це лише погіршить ситуацію). Припиняти застосування потрібно перед менструацією. Тому дні початку та закінчення місячного курсу можуть відрізнятися.

Ще важливо знати вміст в організмі прогестерону, щоб зрозуміти, яка кількість дидрогестерона допоможе заповнити недолік. Саме з цих причин розповісти, як правильно приймати Дюфастон, може тільки лікар після обстеження.

Побічні ефекти і протипоказання

Протипоказань препарат практично не має. Так, не варто його застосовувати в період лактації, а також за наявності індивідуальної непереносимості компонентів. Варто перерахувати деякі можливі побічні ефекти:

  • з боку репродуктивної системи: можуть відзначатися підвищена чутливість і набухання молочних залоз; в рідкісних випадках виникають проривні маткові кровотечі між менструаціями;
  • з боку органів травлення: нудота, вкрай рідко порушення функціонування печінки, що провокують болі в животі, жовтяницю і загальне нездужання; • з боку центральної нервової системи: періодична головний біль, запаморочення;
  • з боку системи кровотворення: в поодиноких випадках може виникнути гемолітична анемія;
  • шкірні реакції: шкірний висип, що супроводжується свербінням;
  • алергічні реакції: кропив’янка, набряк Квінке (украй рідко).

Еффективність та відгуки

Якщо вивчати відгуки про дюфастона, то можна зробити висновок, що даний препарат відрізняється високою ефективністю. Багатьом жінкам він допоміг зачати малюка і зберегти вагітність.

Але ефект буде позитивним лише в тому випадку, якщо при прийомі кошти дотримуватися всі рекомендації лікаря. В іншому випадку можуть спостерігатися негативні наслідки.

На закінчення можна додати, що Дюфастон — ефективний препарат, що застосовується при лікуванні безпліддя. Але прийом цього засобу слід починати тільки після повного обстеження і за призначенням лікаря-гінеколога.

Добавить комментарий

Для отправки комментария вы должны авторизоваться.