Лікування геморою при вагітності на ранніх стадіях його прояву

Лікування геморою при вагітності

Половина вагітних в найщасливіший момент життя страждає гемороєм. Він приносить не тільки дискомфорт, але й може доставляти страшний біль. Більш того, прогресуючи, геморой може досягти апогею, коли переносити його буде вже не виноситься. Жінка буде почувати больові відчуття, різі, вона не зможе сидіти, а під час пологів стан може ще більше погіршитися. Тому при перших ознаках прояву цього захворювання варто негайно звертатися до лікаря.

Лікуємо геморой при вагітності

Стадії розвитку геморою

Геморой у вагітних жінок, прогресуючи, проходить чотири стадії.

 1. Перша стадія геморою проявляється болючим випорожненням, іноді в цей час відбувається невелика кровотеча або вагітна жінка просто відчуває дискомфорт в області заднього проходу.
 2. Друга стадія включає всі проявляються ознаки на першій стадії. До них приєднується свербіж, біль в анальному отворі, яка нерідко віддає в поперекову область. Також тут спостерігається випадання гемороїдальних вузлів.
 3. Третя стадія завжди містить випадання гемороїдальних вузлів, які вимагають ручного усунення. Всі хворобливі відчуття посилюються.
 4. На четвертій стадії все настільки погіршується і загострюється, що сильні болі супроводжуються кровотечами, а випали вузли не піддадуться вправляння.

В залежності від стадії геморою вибирається відповідний спосіб лікування.

Лікування геморою при вагітності

Лікування геморою на ранній стадії

Лікування геморою при вагітності на ранній стадії не зажадає застосування медикаментів. Тут досить застосувати ті методи, які повинні проводити всі вагітні жінки для профілактики виникнення даного захворювання. Методи профілактики:

 • кожна вагітна жінка повинна дотримуватися дієти, щоб у неї не виникли проблеми з регулярністю стільця, тобто запори. Саме вони провокують запалення гемороїдальних вузлів. Вагітні повинні відмовитися від борошняних виробів, гострих, жирних і смажених страв, а також від кави. Цю дієту слід дотримуватися всю вагітність.
 • під час вагітності слід пам’ятати про гігієну. Після кожного походу в туалет слід ретельно промивати задній прохід. Якщо такої можливості немає, цю процедуру можна здійснити вологими серветками.

Лікування геморою при вагітності медикаментозно

Якщо лікар при огляді виявив випадання гемороїдальних вузлів, він може призначити медикаментозне лікування. На щастя препаратів, що дозволяють приймати їх під час вагітності, сьогодні багато. До них відносяться:

 • свічки Реліф — це перше, що призначають вагітним жінкам. Вартість в середньому становить від 120 грн. Їх можна застосовувати ще на першій стадії прояви захворювання і обов’язкове застосування на другій і третій стадії. Засіб є досить ефективним і можливо для користування вагітним протягом тривалого часу;
 • можна скористатися маззю і свічками Постерізан. Ціна на них становить від 70 грн. і вище. Користуватися даними препаратами можна під час всього періоду вагітності;
 • є й більш дорогий засіб, ціна якого перевищує 150 грн. Це Прокто-глівенол. Є один мінус даного засобу — його не можна використовувати в перший триместр;
 • кожна вагітна жінка може скористатися і більш бюджетними препаратами — свічками з обліпихою і гепариновою маззю, ціна яких становить в середньому 30 і 15 гривень відповідно.

Видалення геморою при вагітності

На другій і третій стадії гемороїдальні вузли видаляють безопераційно. Виділяють кілька способів проведення процедури:

 • склеротерапія — часто вживаний спосіб видалення геморою. Тут фахівець у вузол вводить препарат, який призводить до зрощування судин. Через тиждень вузол відмирає. Проводиться дана процедура без наркозу, під місцевою анестезією і вже через годину вагітну жінку відпускають додому;
 • застосування латексних кілець також не тягне жодних наслідків для вагітної. Тут перетискають підставу вузла спеціальним кільцем, який може перекрити доступ крові. В результаті вузол також відмирає;
 • припікання лазером — метод застосовується не так часто, оскільки тягне за собою фінансові витрати.

Якщо у вагітної спостерігається вже четверта стадія геморою, то тут лікування здійснюється тільки оперативним втручанням. Причому фахівці призначають день операції ще до пологів. Хоча самі, побоюючись складності та наслідків даного хірургічного втручання, спочатку пробують лікувати геморой альтернативними способами — мазями і свічками. Тільки в крайньому випадку вдаються до настільки кардинальних і рішучих заходів.

Що ж стосується народної медицини, то тут, як стверджують лікарі, вагітним варто бути гранично обережними, тому як деякі компоненти можуть украй негативно вплинути на перебіг хвороби. Краще після вибору народного методу порадитися з лікарем.

Добавить комментарий

Для отправки комментария вы должны авторизоваться.