Що собою являє хронічний некалькульозний холецистит

Хронічний некалькульозний холецистит є захворюванням, що утворюється в результаті запалення жовчного міхура при активізації інфекційних мікроорганізмів, у тому числі стрептококів і ентерококів. В результаті цього захворювання можливі порушення в роботі основної функції жовчного міхура — жовчовидільної. Характер захворювання є уповільненим.

Хронічний холецистит

Утворення каменів при цьому не відбувається. Хвороба проявляється посиленням болю в правій стороні підребер’я, плеча, поперекової області. Ці болі носять ниючий характер, є досить тривалими. Супроводжуючими чинниками бувають присутність гіркоти у роті, симптоми нудоти, відрижки.

Біль може виникати або при її наявності посилюватися після вживання жирної і гострої їжі, різних напоїв, що містять гази. Всі ці ознаки характерні для типової форми захворювання.

Крім цього, існують і нетипові форми прояву хвороби, які супроводжуються тупими серцевими больовими відчуттями.

При прогресуванні захворювання відбувається збільшення температури тіла хворого.

Хронічний холецистит

Основа лікування

Лікарю необхідно визначити характер болю, встановити місце її локалізації. В основному хворі мають обкладеного виду мова, по краях якого видно відбитки зубів, що й підтверджує застійні явища в жовчному міхурі.

Для підтвердження діагнозу призначається серед основних методів обстеження загальний аналіз крові, рентген, УЗД. Проводиться також дослідження вмісту дванадцятипалої кишки за допомогою введення в неї зонда. Для точності дослідження жовчного міхура проводять досить дорогий, але дуже ефективний вид обстеження — сцинтиграфію, отримують точнейшее зображення, як самого міхура, так і жовчовивідних шляхів.

Чим викликане захворювання

Основним фактором розвитку недуги є процес застою жовчі. Причин для цього досить багато, це можуть бути, наприклад, зниження працездатності міхура, зміна його будови. Крім цього, стан може прогресувати в результаті ведення неактивного способу життя, а також у випадках рідкісного і множинного вживання їжі. Також розвитку захворювання сприяють порушення, що призводять до змін рухових функцій жовчного міхура.

Велику роль у поширенні захворювання відіграють і різноманітні кишкові інфекції, різні паразитарні захворювання. Також ендокринні розлади, пов’язані зі зміною маси тіла людини в бік її збільшення, як і порушення менструальних функцій, можуть бути причиною хронічного некалькулезного холециститу. В результаті жовчний міхур піддається певній деформації.

Іноді така деформація здатна створювати утворення спайок з органами, що знаходяться в безпосередній близькості до жовчного міхура. Особливо в першу чергу зачіпається кишечник.

Як протікає захворювання, ускладнення

Період протікання хвороби тривалий, із загостреннями і тимчасовими ослаблениями. Внаслідок ускладнення може розвиватися запальне захворювання жовчних проток, що носить також хронічний характер. Не рідко через ускладнення можливий розвиток жовчнокам’яної хвороби, спостерігається і перфорація жовчного міхура.

Внутрішні токсини, які утворюються в організмі при хронічному некалькулезном холециститі, сприяють розвитку такого вторинного захворювання, як реактивний гепатит.

Жовчний міхур при подальших запальних процесах, що проходять в досить гострій формі, здатний накопичувати в порожнині великої кількості гною. Відбувається процес емпієми.

Заходи профілактики

Профілактика хвороби полягає в регулярному прийомі їжі в певний час, в день необхідно вживати рідину в об’ємі від 1.5 л. Не допускається переїдання і вживання спиртних напоїв на ніч. Слід також підтримувати масу тіла в нормальному стані, по можливості уникати стресових ситуацій, не запускати, а своєчасно лікувати, у разі виникнення, паразитарні захворювання.

Лікування при загостренні хвороби

У фазі загострення захворювання лікарем призначаються спазмолітичні препарати, здатні зменшити біль внаслідок зняття спазму. Це можуть бути атропін, платифілін, дротаверин. Підшкірно можливе введення папаверину.

Крім такого лікування, при важкому загостренні проводиться призначення антибактеріальних препаратів. Для цього досліджується стан пацієнта, перевіряється кров на наявність підвищеного вмісту лейкоцитів, аналізуються дані УЗД. У разі якщо вимальовується негативна картина, то внутрішньом’язово вводяться такі антибіотики як цефазолін або цефотаксим. Можливо також внутрішньовенне введення цих лікарських засобів. Якщо загострення мало важке, то є можливість обмежитися тільки прийомом таблеток.

При важкій інтоксикації необхідно внутрішньовенне введення гемодез.
Використовуються також лікарські препарати, здатні відновити травлення, посилити утворення жовчі, поліпшити рухову функцію жовчного міхура.

Також призначають застосування відварів лікарських трав, в тому числі м’яти перцевої, валеріани, ромашки, кульбаби лікарської, квіток календули.

Апрель 10, 2015 / Холецистит
Схожі записи

Добавить комментарий