Куряче м’ясо — розвіюємо міфи

kurka

Карколомне підвищення цін на курятину — філе тепер може коштувати більше півсотні гривень за кілограм або на кілька копійок дешевше, — змушує згадати про якість цієї продукції.

У великих супермаркетах нерідко можна зустріти курятину, яка просто «налита» рідиною, і так званих курей домашніх, які дорожчі й трохи менш пухкі, але зовсім не такі, яких продають, наприклад, у віденських магазинах як безхімікатну органічну продукцію. Врешті-решт, усі, хто вирощує у приватних домогосподарствах в Україні справді домашніх курей, знає: якщо годуєш птицю зерном і зеленню — «водянистою» вона не стає, принаймні жирненькою.

Навіть якщо вірити переконанням працівників птахофабрик, що там курей годують так само, як і у домашніх господарствах, — утримання у неволі не може не позначитися: територія обмежена, м’язи не задіяні, ще й щодня треба знести яйце. До речі, промислову курку забивають на м’ясо через 40-45 днів після того, як вона вилуплюється з яйця.

Куряче м’ясо  нашпиговане антибіотиками

Одна із найпоширеніших страшилок про курятину — у магазинах продають м’ясо, нашпиговане антибіотиками. Офіційно курятина з вмістом антибіотиків в Україні не може існувати. Проте ніхто не заперечує того, що для профілактики чи лікування у корм птиці можуть додавати такі ліки. Чи виводяться вони повністю з організмів птахів — питання майже риторичне. Захисники прав споживачів стверджують, що кожна п’ята курка, яку продають у магазині, може містити антибіотики.

Виробники курятини для збільшення маси м’яса і кращого його збереження, а загалом для здешевлення виробництва, можуть «шпигувати» курей хлором, оксітетрациклином, тилозином, віргініаміцином, пеніциліном та авіаламицином.

Що є небезпечне в курятині

Один із найбезпечніших харчових додатків, яким без відома споживачів виробники можуть «приправити» курятину, — Е-407, розчин каррагінану. Це полісахарид, який отримують з червоних водоростей. Каррагени мають, зокрема, антивірусні властивості. А це означає, що «підсипаючи» їх, птахів убезпечують від можливих хвороб. Опосередковане підтвердження того, що у курятині є Е-407 — справжнє желування води, у якій варяться курячі ніжки. Бо основне призначення добавки Е-407 у харчовій промисловості — утворення драглеподібних гелів. А досвідченим господиням відомо, що з курки, яку вирощували за канонами натурального господарства у домашніх умовах, холодцю не звариш — як кажуть, не захолоне.

Скільки допустимо води в філе курки

До речі, ще минулого року були ухвалені норми вмісту вологи в м’ясі птиці, що відповідають європейським. Допустимі цифри залежать від способу заморожування тушок: повітряного, гідроаерозольного або водного. Масова частка вологи, що виділяється при розморожуванні м’яса птиці, повинна доходити не більш ніж до 1,5% для тушок, охолоджених повітрям, не більше 3,3 % — охолоджених аерозолем, і не більше 5,1 % — охолоджених методом опускання у воду. Щоправда, чинності відповідний наказ Мінохорониздоров’я має набувати через 3 роки з дня опублікування.

А поки що, заради цікавості, можете купити магазинну курку, зважити, запекти у духовці у спеціальному рукаві. Потім злити рідину, що виділилась, й окремо зважити її і курку, вирахувати пропорції. Я не важила, втім, рідини інколи було у деко пальців на два. Тому ніяких сумнівів щодо зайвих 8— 10 відсотків вологи в окремих тушках у мене немає. А в економічно-фінансовому вимірі це означає, що на обід споживач замість шматочка смачної курки отримує просто воду, а виробники — і за неї прибуток, за ціною курятини.

Україна молода

Добавить комментарий

Для отправки комментария вы должны авторизоваться.