Консервативне та оперативне лікування тріщини прямої кишки

Сьогодні кожна третя людина стикається з неприємною ситуацією, до якої належить виникнення тріщини прямої кишки. Тріщина прямої кишки являє собою розрив слизової. Тріщини розташовані в області заднього проходу. Вони приносять людині не тільки дискомфорт, але і больові відчуття, що супроводжуються кровотечею. Якщо тріщини виникають періодично, вони можуть прийняти вид лінійного розриву. Часто фахівці спостерігають хронічний перебіг захворювання, де присутня запалення, набряк і більше нагадує глибоку виразку. Розриви можуть досягати розмірів до 2 см.

Лікуємо тріщину прямої кишки

Причини розривів прямої кишки

Виділяють кілька основних і поширених причин виникнення тріщин в анальному отворі. До них відносяться:

  • травми — виникають після тривалих закрепів через скрутне проходження калових мас;
  • захворювання ШКТ — основними є запор або діарея, але також відзначається поява розривів при гастриті або холециститі;
  • геморой — в цей час гемороїдальні вузли більш уразливі, тому найменші травми можуть призвести до виникнення досить великих розривів;
  • вагітність або пологи — під час вагітності слизова не отримує належного харчування, тому коли матка тисне на промежину і анальний отвір, ризик виникнення тріщин збільшується вдвічі;
  • спазми прямої кишки — досить поширене захворювання, коли кишка знаходиться в постійному тонусі, що призводить до порушення правильного кровопостачання;
  • сидяча робота, що тягне ослаблення м’язів тазу;
  • надмірне вживання проносних препаратів, якими часто «балуються» жінки під час дієт.

У дітей також спостерігаються розриви. Це в основному пов’язано з виникненням захворювання гельмінтозу. Тому як відкладені яйця можуть викликати свербіж і набряк, а малюк розчісує анальний отвір, що і призводить до таких ось розривів.

Лікування тріщини прямої кишки

Лікування тріщини прямої кишки завжди починається з дієти. Тут необхідно домогтися правильного харчування, щоб не виникало закрепів і діареї. Щоб уникнути запорів регулярно вживайте яблука, чорнослив, відварну буряк, можете придбати в аптеці риб’ячий жир і приймати його по інструкції. Якщо причина виникнення даної проблеми була викликана саме неправильним стільцем, то подібний метод лікування повинен допомогти в протягом декількох днів.

Також слід відмовитися від прийому проносних і на якийсь час забути про дієти, щоб вилікувати отриманий гастрит або холецистит. У випадку, коли дана проблема носить хронічний характер, слід повністю переглянути свій спосіб життя. Можливо, причина криється у вашій роботі, яку слід змінити.

Консервативне лікування тріщини прямої кишки

При консервативному лікуванні приймають різні знеболюючі та протизапальні медикаменти. Самолікуванням займатися не варто, краще звернутися за консультацією до проктолога. Він в точності зможе призначити більш дієві препарати виходячи зі ступеня проблеми.

Іноді лікування тріщин прямої кишки обходиться лише застосуванням свічок і мазей. У деяких випадках можна приймати знеболюючі препарати, такі як Баралгин або Но-шпа, ціни яких в межах від 30-50 грн. Свічки ж слід купувати в залежності від ступеня і розмірів тріщин. Наприклад, якщо спостерігається сильне запалення анального отвору, кращим засобом будуть свічки, в складі яких є обліпиха. Такі свічки в середньому коштують в межах від 30-70 грн. в залежності від виробника і регіону. Також добре допомагають зняти запалення і допомагають загоєнню свічки Реліф, ціна яких не перевищує 120 грн. Для загоєння пошкодженої слизової анального отвору підійдуть свічки з гліцерином. Вони ж посприяють полегшення дефекації. Ціна їх становить приблизно 60грн.

Хірургічне втручання, як метод лікування

Операція на слизову прямої кишки призначається в разі хронічного перебігу хвороби, коли відбувається рубцювання тканини. Операцію завжди проводять під загальним наркозом. Вона полягає у здійсненні розрізу заднього проходу, иссечении тріщини і подальшому його зашиванням. Після операції слід дотримуватися дієти, причому вона буде супроводжувати тепер все життя. Оскільки часто спостерігаються випадки повторного виникнення тріщин.

Якщо клінічна картина не має такого серйозного виду, можна провести більш «м’який тип» операції — лазерну. Вона проводиться під місцевою анестезією і не вимагає тривалого відновлення. Тут використовується напівпровідниковий хірургічний лазер, який застосовується для видалення тріщини. Тут немає ніяких розрізів і зашивання. Після процедури в задній прохід вставляється тампон, просочений спеціальним антисептиком. Після кожного походу в туалет робиться повторна обробка. Після операції за допомогою лазера також необхідно дотримуватися дієти. Подібна процедура досить дорога, нерідко перевищує 20 тисяч гривень.

Апрель 10, 2015 / Лікуєм хворобу
Схожі записи

Добавить комментарий