Причини, профілактика, лікування внутрішнього геморою

лікування внутрішнього геморою

Геморой — це дуже неприємна і делікатна хвороба. Як правило, коли мова заходить про неї, більшість людей представляють наслідки зовнішньої форми, такі як випадання гемороїдальних вузлів, ущільнення в задньому проході, кровотечі при відвідуванні туалету. Однак, всі ці ознаки характеризують виключно зовнішній геморой. При внутрішньому геморої всі прояви хвороби «заховані» глибоко всередині прямої кишки.

Причини внутрішнього геморою

Внаслідок даного захворювання всередині прямої кишки утворюються невеликі ущільнення, в яких накопичується велика кількість крові. Під час випорожнень, кал дряпає поверхню прямої кишки, і кров витікає разом з продуктами життєдіяльності. При перших же ознаках внутрішнього геморою необхідно звернутися до кваліфікованого лікаря за своєчасним лікуванням.

Причини появи даної неприємної хвороби можуть бути самими різними. Особливу увагу до проблеми захворювання гемороєм варто приділити тим людям, які страждають від постійних запорів. У випадках, коли хворий страждає від закрепів, то підвищується внутрішнє ректальное тиск, а це неминуче призводить до утворення кривавих ущільнень у прямій кишці.

Вагітні жінки так само знаходяться в зоні ризику. Тоді як плід активно розвивається і росте, відбувається тиск на органи малого тазу. Відповідно тиск на кровоносні судини в прямій кишці істотно збільшується і призводить до утворення геморою. Якщо вчасно не звернути увагу на утворену хвороба, то ситуація значно погіршиться під час пологів. Так як жінці прийдеться активно тужитися, то і ректальне тиск значно зросте і утворилися кров’яні скупчення від навантажень полопають.

лікування внутрішнього геморою

Крім перерахованих причин, внутрішній геморой можуть викликати:

  • негативні фактори спадковості (якщо близькі родичі хворіли даною хворобою, то велика ймовірність передачі через гени);
  • ожиріння або велика кількість зайвої ваги;
  • часте і надмірне вживання алкогольних напоїв, гострої, жирної, солоної їжі;
  • пухлинні утворення в області великого і малого тазів;
  • постійний сидячий спосіб життя, без занять спортом;
  • надмірні і великі фізичні навантаження.

Лікування внутрішньої геморою

Перш ніж почати активне лікування, необхідно звернутися до лікаря, щоб був проведений огляд і діагноз підтвердився. Це необхідно для того, щоб вчасно розпізнати геморой, так як зовнішні прояви у нього незначні і не у всіх випадках людина відчуває будь-які больові відчуття або дискомфорт. То ж при огляді лікарка визначить, який стадії перебуває розвиток хворобі, скільки кров’яних вузлів запалилося, де розташовані і якого розміру. Залежно від отриманих даних буде призначатися лікування.

Якщо внутрішній геморой знаходиться на ранніх стадіях розвитку і внутрішніх вузлів відносно небагато, то цілком може підійти консервативне лікування лікарськими засобами або народними методами.

Найбільш ефективним лікуванням внутрішнього геморою є різні свічки. Завдяки швидкості своєї дії і зручності застосування, вони значно обходять по ефективності різні мазі. Більшість лікарів в даний час у випадках загострення даного захворювання рекомендують використовувати свічки Реліф, які мають багато модифікацій і підійдуть людині з будь-яким станом здоров’я. Крім місцевого лікування прийнято застосовувати лікування вен і венозних розширень. Щоб утворюються внутрішні вузли швидше гоїлися, а нові більше не утворювалися, застосовують лікарський препарат під назвою Флебоіда.

Для зняття дискомфортного відчуття в задньому проході, а так само свербежу, печіння і болю, рекомендується застосовувати мікроклізми, наповнені відваром з календули або ромашки. Так само можливо використання свічок з натуральних продуктів, які можна приготувати в домашніх умовах. Для цього вам знадобиться мед, сало, прополіс, сік алое і перетерта через тертку м’якоть свіжої картоплі.

Однак, ефективне лікування не може дати сто відсоткової гарантії того, що хвороба не повернеться знову. Тому щоб назавжди забути про внутрішньому геморої, необхідно наповнити своє життя активними заняттями спортом, не зловживати сидячими положеннями. Крім цього, необхідно стежити за щоденним раціоном і виключити з нього надто жирну, солону і гостру їжу. Частіше вживайте свіжі фрукти і овочі. Так само стежте за тим, щоб стілець був м’яким і постійним, і не було запорів. Виконання даних нескладних рекомендацій значно знизить рівень небезпеки виникнення внутрішнього геморою.

Добавить комментарий

Для отправки комментария вы должны авторизоваться.