Мазь Вишневського в гінекології та її загальне застосування

Мазь Вишневського

Мазь Вишневського є препаратом, що має більшу ефективність у боротьбі з різноманітними шкідливими мікроорганізмами. Відрізняється специфічним стійким запахом. Завдяки наявності у складі мазі березового дьогтю, ксероформа і касторової олії, відбувається обмеження доступу кисню до уражених шкірним ділянкам, шкіра зігрівається і стає захищеною від впливу патогенних бактерій, відбувається загоєння ран.

Мазь Вишневського

Будучи високоякісним лікарським засобом, перевіреним часом, мазь Вишневського використовується вже понад століття. Застосовується для прискорення загоєння шкірних покривів, що мають будь-яку, навіть важку ступінь ураження.

Широке застосування мазі на сьогоднішній день отримано при лікуванні пролежнів, мозолів і виразок.

Компоненти мазі забезпечують ефект підсушування, проводять процес стимулювання нервових закінчень, тканини пом’якшуються, нагноєння прориваються. Як результат відбувається процес регенерації шкірних покривів і слизових хворого.

Способи застосування мазі Вишневського

Способи застосування мазі різноманітні. Найчастіше нанесення мазі відбувається у вигляді намазування на уражені ділянки. Але при такому способі лікування необхідно пам’ятати про обов’язкову попередньої санітарної обробки уражених ділянок.

Також використовуються пов’язки з даними лікувальним препаратом. У цьому випадку марлю складають у кілька шарів, далі на неї наносять мазь і за допомогою бинтів накладають на рану. Пов’язки міняють щодня.

Можуть застосовуватися і компреси, відмінність яких від пов’язок полягає в часі використання. Компреси змінюють набагато частіше, ніж пов’язки. Зазвичай час зміни компресів становить по мінімуму два, по максимуму 12:00.

Застосування мазі відомо і у вигляді тампонів, що є обов’язковим при лікуванні геморою і запальних процесів жіночих статевих органів.

Мазь має тільки єдине протипоказання у використанні, що полягає в індивідуальної нестерпності на складові препарату. В результаті такої непереносимості, а також при тривалому застосуванні препарату можлива поява висипань та свербежу. Забороняється нанесення мазі на слизові оболонки очей, а також порожнини рота.

Мазь Вишневського є антисептиком для зовнішнього застосування. Випускається у вигляді лініменту, завдяки цьому має більш рідку структуру, ніж структура мазі і, отже, нанесення препарату на уражені ділянки шкіри стає більш легким.

Які захворювання піддаються лікуванню за допомогою мазі Вишневського

Високий результат досягається при лікуванні наривів, гнійників, фурункулів, абсцесів, трофічних виразок і цілого ряду інших уражень шкіри. Мазь є незамінним препаратом у боротьбі з опіками та обмороженнями. Результативною мазь є і для лікування геморою.

Препарат особливо цінний для лікування різного роду дитячих захворювань, оскільки практично не має побічних ефектів.

Для прискорення процесу лікування можливе одночасне застосування мазі і вживання БАД. При цьому самостійно застосовувати такий метод лікування не рекомендується, необхідна консультація і подальше спостереження за пацієнтом з боку фахівця.

Мазь Вишневського в гінекології

Широке застосування мазь Вишневського отримала як цілющого засобу в гінекології. При цьому можливе повне лікування або ж довгострокова регресія симптомів. Мазь у вигляді тампонів використовується для дезінфекції в підготовчих етапах до операції, а також і в післяопераційний період.

Ефективне лікування за допомогою мазі Вишневського ерозії шийки матки. Застосовується і для лікування бартолініту, захворювання пов’язаного із запаленням бартолінової залози, але в даному випадку є обмеження. Подразнюючу дію березового дьогтю здатне значно збільшити кровообіг, і як наслідок цього може з’явитися швидке запалення. Така складова мазі, як березовий дьоготь, здатна, не вбиваючи мікробів, прискорити процес «дозрівання» гнійника, створити гарантію абсцесу. Тому категорично, без рекомендації і призначення лікаря, що визначає ступінь занедбаності захворювання, самостійне застосування мазі не допускається.

Також у випадках молочниці, запалення придатків, трубного безпліддя, спайок результативним лікування без застосування мазі Вишневського не буде.

Зазвичай в гінекології застосування мазі комбінується з іншими препаратами. Найчастіше лікування проходить з призначенням для спринцювання при запальних захворюваннях настою ромашки. Відбувається комбінація антисептичний ефекту настою з заживляющим і регенерує результатом застосування мазі Вишневського.

Мазь здатна набагато поліпшити ефект дії антибіотиків при захворюваннях, що передаються статевим шляхом.

Лікар при підборі комбінації ліків зазвичай враховує індивідуальні особливості жіночого організму і ступінь самого захворювання.

У випадках лікування безпліддя, особливо при ендометріозі, застосування мазі має позитивний результат. Відбувається процес відновлення внутрішнього шару уражених маткових труб, в результаті запліднена яйцеклітина здатна безперешкодно проходити по цих трубах. Пройшовши в матку, яйцеклітина не має перешкод для подальшого розвитку. Як результат наступає нормальна вагітність.

Добавить комментарий

Для отправки комментария вы должны авторизоваться.