Методи лікування чоловічого безпліддя і їх ефективність

muzhskoe-besplodie

Якщо лікарі поставили діагноз «безпліддя», це не означає, що подружній парі винесено вирок. Сучасні методи лікування безпліддя дозволяють багатьом сімейним парам випробувати радість народження дитини.

Традиційні методи лікування захворювання

Для того щоб правильно підібрати спосіб лікування, необхідно встановити причину захворювання. Якщо мова йде про жіночу безплідність, то причинами можуть бути:

  • Гормональний збій в організмі;
  • Спаечная хвороба;
  • Непрохідність маткових труб;
  • Інфекційні та запальні процеси.


Гормональний збій і інфекційні хвороби лікуються звичайними лікарськими препаратами, які виписує лікар. Якщо ці два явища не запущені, то лікування проходить досить вдало і вагітність настає в перші 3 місяці після закінчення вагітності.

Якщо гормональний збій викликаний порушенням функції яєчників, то лікування буде більш тривалим. А якщо яєчники перестали виробляти яйцеклітини, тобто передчасно виснажили свою функцію, то можливо завагітніти тільки за допомогою ЕКЗ. При цьому в жіночий організм буде підсаджена або донорська яйцеклітина, або донорський ембріон.

Гормональне безпліддя лікують гормональними препаратами. Але не багато жінок погоджуються на гормональну терапію. Справа в тому, що у сучасних жінок склалося два діаметрально протилежні думки про гормони.

Перша думка — від гормональних препаратів немає ніякої користі. Такої думки дотримуються ті жінки, які брали гормональні препарати не під контролем лікаря, а самостійно. Але це ж не вітаміни, а серйозне лікарський засіб!

Друга думка — від гормонів неодмінно настане ожиріння, надмірне волосяне покриття і незабаром жінка перетворитися на чоловіка. Тому, якщо лікарю вдається вмовити пацієнтку на гормонотерапію, таке лікування часто не приносить результатів. Вся справа в психологічному настрої жінки.

Будь-яка форма жіночого безпліддя може бути вилікувана за допомогою ЕКЗ. Це вже досить поширений метод і використовується багатьма подружніми парами. Ефективність його досить висока, вірогідність народження здорової дитини теж. Однак він досить тривалий. Не завжди вдається завагітніти з першого разу. Іноді цілком життєздатні ембріони гинуть в матці жінки.

До того ж, перед процедурою обидва партнери повинні пройти ретельне медичне обстеження, а жінка ще й спеціальну гормональну терапію. Це необхідно для поліпшення овуляції і вироблення не однієї яйцеклітини, а декількох. Це збільшить ймовірність успішного запліднення жінки.

Також можливе штучне запліднення. Воно відбувається шляхом інсемінації жінки спермою чоловіка або донора.

Традиційні методи лікування чоловічого безпліддя дозволяють позбавити чоловіка від хвороби досить швидко і без наслідків. Якщо причиною безпліддя є такі захворювання як варикоцеле або гідроцеле, то необхідно хірургічне втручання. Це операція давно налагоджена у урологів. Тому позитивний результат і позбавлення від безпліддя гарантований в 99% випадків. Це ефективний метод позбавлення від чоловічої нездатності до зачаття.

Щоб з’ясувати причину чоловічого безпліддя, необхідно здати аналіз — спермограмму. Однією з найбільш частих причин чоловічої нездатності до зачаття буває низька якість сперми або швидкість переміщення сперматозоїдів.

Якщо аналіз покаже саме ці відхилення, то лікар випише необхідні лікарські препарати і призначить необхідне лікування. Але у таких відхилень в аналізі також можуть свої причини — перенесене захворювання (простатит або цукровий діабет) або запальні та інфекційні процеси.

Лікарі використовують такі методи лікування безпліддя у чоловіків:

  • Емпіричні методи. До цих методів відноситься штучне запліднення. Якщо спермограма показує наявність хоч одного життєздатного сперматозоїда, то використовувати такий метод можливо. Жінці «підсаджують» або сперматозоїди (у тому числі і донорські), або вже розвивається ембріон. При такому методі можна і не з’ясовувати причину безпліддя.
  • Патогенетичні методи. Спочатку чоловік здає необхідні аналізи, потім з’ясовується причина його нездатності до зачаття, після цього призначається лікування. Досить тривалий шлях. Зневірені пари його, як правило, не використовують.

Не піддається лікуванню такий вид безпліддя пар — як несумісність. Лікарями досі не з’ясовані причини цього виду. При цьому у обох партнерів уже можуть бути діти, але спільного дитини не виходить. Таким видом страждають близько 10% всіх подружніх пар.

Сучасні методи і способи лікування безпліддя, допомагають багатьом подружнім парам з багаторічним «стажем» зачати і народити здорову дитину.

Нетрадиційні способи лікування

Крім традиційної медицини, багато зневірені зачати дитину пари, використовують нетрадиційні способи лікування. Це лікування без медикаментів.

Якщо не допомогли ліки і операції, деякі пари шукають зцілення у знахарок, чаклунів, екстрасенсів. Лікарі такі способи лікування не вітають. Можна використовувати народні засоби на додаток до лікарських препаратів, але не замість них.

Методи лікування чоловічого бесплодіяЗачастую засоби народної медицини не сумісні з тими препаратами, які призначає лікар. У цьому випадку, відвари і настої можуть тільки нашкодити як чоловічого, так і жіночого здоров’ю. Завжди необхідно проконсультуватися з лікарем про ті чи інші способи лікування народними засобами.

Підібрати правильні направлення з «бабусиних» рецептів допоможе лікар — фітотерапевт, а не знахарка. Як правило, такі лікарі мають хоча б загальне вища терапевтичне освіту. Найчастіше, це вузькі спеціалісти, які пройшли перепідготовку та займаються лікуванням народними засобами, але за своєю основною спеціальністю.

Тому, якщо довіряти своє здоров’я лікаря — травнику, то краще, щоб він був за фахом гінекологом або урологом. Тоді народне лікування може принести певні успіхи, а не шкоду.

Для лікування жіночого безпліддя лікарі рекомендують пити відвар борової матки. Це чисто жіноча трава, що відповідає за зачаття і народження дитини. Якщо безплідний чоловік, то радять пити відвар звіробою — це чоловіча трава.

Лікарі радять ніколи не впадати у відчай бездітним парам! Адже зневіру і відсутність віри в успішне зачаття відіграють величезну роль. Психологічні фактори — фактори, що перешкоджають зачаттю дуже сильно. Не дарма з багатьма бездітними парами працюють психологи та психотерапевти.

Правильний внутрішній настрій і віра в успіх — одне з важливих складових успішного лікування безпліддя!

Добавить комментарий

Для отправки комментария вы должны авторизоваться.