Осередкове облисіння у жінок. Як боротися?

Осередкове облисіння у жінок

Гніздове або осередкове облисіння зустрічається як у чоловіків, так і у жінок, може виникнути в будь-якому віці, але найчастіше буває в період від 15 до 30 років. До ознак вогнищевого облисіння у жінок відносять: гніздова втрата волосяного покриву з відсутністю рубців, волосся випадає окремими областями або овальної, або круглої форми. Відмінною особливістю від грибкових уражень є те, що шкіра на постраждалій ділянці виглядає здоровою і гладкою. По краях хворих ділянок росте волосся, які втрачають пігмент.

Осередкове облисіння у жінок

Причини осередкового облисіння у жінок

Причин, які призводять до цього захворювання, достатньо багато.

 1. Хвороби аутоімунної системи: гніздова алопеція може виникнути через те, що організм починає виробляти антитіла, які локалізовано знищують зародкові клітини волосся. Осередкове ураження ще говорить і про те, що в цьому процесі беруть участь нейронні шляху при нормальній нервової активності.
 2. Зубний карієс, на подив, теж може стати причиною осередкового облисіння у жінок. Близько 7% випадків гніздовий алопеції викликані саме карієсом. Вирішивши проблеми з зубами, людина позбавиться і від проблем з волоссям.
 3. Відкритий тиск на волосся може стати причиною осередкового випадіння волосся, наприклад, тісне притиснення голови до спинки дивана під час перегляду телевізора або до подушки уві сні. Носіння тісної шолома, також може спровокувати осередкове облисіння.
 4. Стресові ситуації можуть бути попередниками гніздовий алопеції, тільки медики до кінця не з’ясували, чому вони так діють на волосся. Є думка, що це пов’язано зі зміною в імунній системі, нервової діяльності організму при стресах.
 5. Випромінювання від мобільних телефонів — відомі епізоди, коли осередкове облисіння у жінок і чоловіків відбувається від використання недорогих моделей телефонів. Ймовірно, радіохвилі наносили шкоду волосяних фолікулів і служили причиною аутоімунної запальної реакції. Крім усього, у пацієнтів з’являлася ниючий біль у вусі з того ж боку.
 6. Вовчак — хвороба, симптомами якої можуть бути лихоманка, слабкість, втрата волосся і загальне нездужання.
 7. Ранній клімакс.
 8. Неправильне харчування.
 9. Важкі травми.
 10. Вплив навколишнього середовища — може бути фактором для розвитку осередкового облисіння у жінок.

Лікування осередкового облисіння у жінок

Лікування хвороби починається з походу до лікаря-трихолога. Спеціаліст бере пробу на грибкові та інфекційні мікроорганізми. Якщо на цьому етапі збудник знайдений, і хвороба не запущена, то впоратися з нею буде не так вже й складно. Якщо ні, то береться розгорнутий аналіз крові і спектральний аналіз волосся пацієнта. Часто ці аналізи виявляють порушення обміну речовин і за допомогою коригування меню хворого відновлюють нормальний волосяний покрив. Але цього може бути недостатньо, і тоді призначаються вітамінні комплекси і медичні препарати, які нормалізують обмін речовин. Щоб встановити точну причину виникнення хвороби, лікар-трихолог направляє пацієнта на консультацію до інших лікарів: гінеколога, ендокринолога, уролога.

Лікування призначається залежно від причин, що породили дане захворювання. Поширеним і хорошим засобом для лікування осередкової алопеції є ін’єкції кортикостероїдів. Робиться ця процедура під уважним наглядом лікаря-дерматолога, тому для хорошого результату дуже важливі точна глибина введення і вірні пропорції ліки.

Лікування зовнішніми стероїдами теж проходить під наглядом медичного персоналу. Нанесення на обличчя сильних стероїдів може бути причиною утворення пігментних плям і перманентного ушкодження.

Коли волосяний покрив починає відновлюватися, рекомендується використовувати відомі медикаменти (наприклад, «Миноксидил») в комплексі з вітамінами проти облисіння. Це дозволить прискорити ріст волосся і додасть їм необхідне харчування. Також для відновлення волосся можна застосовувати спеціальні маски проти облисіння. Головне пам’ятати про те, що, використовуючи будь-які засоби, можна пошкодити шкіру голови і спровокувати погіршення. Тому довіряти потрібно тільки перевіреним препаратів.

Щоб уникнути повторення осередкового облисіння у жінок потрібно в першу чергу усувати причини, які його викликають, а також дотримуватися здорового способу життя. У більшості випадків волосся починає рости самі без лікування через кілька місяців.

Рекомендації для жінок:

 • щоб дізнатися, чи є шкірні проблеми, потрібно смикнути волоски на кордоні лисіючого ділянки. Якщо волосся висмикується легко, значить, є шкірне захворювання. Також визначити можна за кольором волосся: біля кореня волоски тонкі і втрачають свій пігмент;
 • якщо пігментації немає і волоски тонкі при відновленому зростанні волосся, то не варто панікувати. Волосяний покрив відновиться з часом, прийшовши в норму;
 • необхідно використовувати тільки перевірені засоби, що стимулюють ріст волосся;
 • слід уникати дотику мобільного телефону до голови, для спілкування можна використовувати гарнітуру;
 • потрібно позбавити своє життя від стресу і менше нервувати.

Добавить комментарий

Для отправки комментария вы должны авторизоваться.