Ознаки ендометріозу. Лікування хвороби

Ендометріоз в останні роки став дуже поширеним онкологічним захворюванням. Це захворювання непухлинні, але не менш небезпечне.

При ендометріозі відбувається запалення і розростання тканин внутрішнього шару матки — ендометрії. Небезпека цього захворювання в тому, що тканини, які повинні знаходитися усередині матки, починають проростати в інші органи: маткові труби, черевну порожнину, кишечник та ін.

Ознаки ендометріозу

Причини розвитку ендометріозу

Сучасна медицина не розпорядженні точних даних про виникнення цього захворювання. Імовірно називаються такі причини:

  • гормональні порушення. Не доведена пряма залежність гормональних збоїв і ендометріозу, однак, в більшості випадків при нормалізації гормонального фону відновлюється і здоров’я внутрішньої стінки матки;
  • знижена імунний захист організму. При ретроградної менструації в сильному організмі не відбувається прикріплення клітин ендометрію до стінок черевної порожнини, а в ослабленому вони отримують можливість не тільки прикріплення, але й активного розвитку;
  • загальна зашлакованості організму. Екологічні проблеми, неправильне харчування — все це побічно сприяє розвитку різних захворювань, в тому числі і ендометріозу;
  • перенесені операції та хірургічні втручання. Особливо часто ендометріоз виникає після кесаревого розтину;
  • неправильна контрацепція. Великої шкоди жіночому організму завдає використання спіралей;
  • спадковість. Якщо хтось із жінок в роду страждав цим захворюванням, то ризик його придбання подвоюється.

Ознаки ендометріозу

Небезпека цього захворювання в тому, що симптоми виражені неяскраво.

Як правило, це болісно проходять менструації, загальна стомлюваність, головні болі, тобто в цілому складно запідозрити серйозні проблеми зі здоров’ям. Іноді при сильно занедбаному ендометріозі больові відчуття мінімальні, а при тільки що почало розвиватися — дуже сильні, бувають болі в попереку і внизу живота, тягнуть і ниючі, але не у всіх. Тому больові симптоми не можуть бути основними при підозрі на ендометріоз. Коли ендометрій розростається і зачіпає сусідні органи, болі посилюються, хворі жінки відчувають біль при сечовипусканні і дефекації. Больові відчуття можливі і при статевому акті. Менструації стають рясними, часто кров’янисті виділення з’являються ще до початку менструації. Супроводжуючими симптомами є також плаксивість, дратівливість, нудота, блювота. У хворих на ендометріоз з найбільшою ймовірністю розвиваються алергічні реакції.

Головною ознакою ендометріозу у жінок репродуктивного віку слід вважати безпліддя. Поставити такий діагноз навіть лікарям буває непросто. Ознаки ендометріозу можуть бути помічені на УЗД, але це не є вагомим доказом постановки діагнозу. Більш детальну інформацію може дати томограма, але цей метод діагностики досить дорогий і не всі можуть його собі дозволити. Тільки зіскрібки, які бере лікар на аналіз, можуть стати підставою для постановки точного діагнозу.

4 стадії захворювання

Ендометріоз має чотири стадії розвитку. При першій стадії розвитку захворювання намічаються поверхневі вогнища ураження, їх може бути як один, так і декілька. У другій стадії спостерігається кілька глибоких вогнищ розростання ендометрію. Третя стадія характеризується безліччю глибоких вогнищ, спайками черевної порожнини або кишечника. На четвертої стадії зберігаються множинні вогнища ураження матки, щільні зрощення інших органів, кісти яєчників та інші малоприємні гінекологічні проблеми.

Лікування ендометріозу

Пару десятиліть тому такий діагноз жінки сприймали як вирок: він означав видалення матки. На сьогоднішній день ефективно використовується для лікування ендометріозу гормональна терапія, при важких формах захворювання можливе оперативне втручання. Операції не припускають видалення матки (за винятком самих складних, запущених випадків), а лише лазерне висічення ендометрію. Відомо вже велика кількість випадків, коли жінки після перенесених операцій мали вдалі вагітності. І навіть понад те: при лікуванні від захворювання настання вагітності відбувається в 3 рази швидше, ніж у звичайних умовах у здорової жінки.

Як видно з вищесказаного, всі ознаки ендометріозу занадто загальні, можуть зустрічатися часто при абсолютно інших захворюваннях або ж свідчити про невеликий гормональному збої. Для того щоб вчасно діагностувати це підступне захворювання, жінкам необхідно регулярно проходити обстеження у лікаря-гінеколога, хоча б два рази на рік.

Апрель 10, 2015 / Лікуєм хворобу
Схожі записи

Добавить комментарий