Перелом ребра. Лікування просте але тривале

Ребра становлять грудну клітку, яка охороняє життєво важливі внутрішні органи. Перелом ребра часто зустрічаюча травма, причому перелом правих ребер зустрічається найчастіше. Основна причина цих травм — побутова, наступна за частотою — ДТП і інше — виробничі травми.

Переломи ребер залежать від віку, вони майже не зустрічаються у дітей та юнацтва, з’являються у людей старше 30 років і часто зустрічаються у людей похилого віку.

Такі травми бувають відкриті і закриті. Перелом одного або двох ребер вважається легкою травмою і не потребує лікування в стаціонарі.

Множинні переломи ребер вважаються важкою травмою, вони призводять до серйозної дихальної недостатності і вимагають термінової кваліфікованої медичної допомоги.

Кожне ребро має борозенку, в якій лежать нерв, артерія і вени, тому пошкодження навіть одного ребра може призвести до небезпечного кровотечі. Небезпека перелому ребра пов’язана з можливістю травм легенів та інших внутрішніх органів. Це викликає різкий біль, порушення дихання, кашель.

Діагноз цієї травми вимагає підтвердження рентгеном, хоча сам діагноз труднощів не становить. Травма одного ребра показанням для госпіталізації не є, але якщо прогледіти можливі наслідки, можна отримати сумний результат.

Лікування перелому ребра

Перелом ребра. Лікування та його основи

Раніше зазвичай на ребра накладали пов’язку, що давить і вимагали спокою. За місяць в домашніх умовах, у літніх людей за півтора місяця, ребро відновлювалося. На перші два тижні обов’язково виписували знеболюючі препарати. При найменшому натяку на ускладнення госпіталізували. Зараз травматологи не рекомендують накладати пов’язку, що давить, можливе накладення тільки на перші дні, а потім спокій і знеболюючі в домашніх умовах. Фахівці вважають, що давить провокує застійні явища в легенях, особливо у літніх людей. Це прямий шлях до запалення легенів.

Однак рекомендований спокій це не постільний режим, потрібні спокійні прогулянки на свіжому повітрі. Потрібно щодня їсти холодець, заливну рибу, заливну курятину, різноманітні фруктові желе. Загалом, в раціон харчування такого травмовану людину повинно входити якомога більше желатину, максимальна кількість молочних продуктів, постачальників натурального кальцію, щоб організму було з чого будувати кісткову мозоль.

Бажано споживання БАДів з колагеном. Вони занадто дорогими для пенсіонерів, але корисні. Купувати БАД потрібно тільки в аптеці.

Необхідно їсти якомога більше натуральних вітамінів у вигляді свіжих фруктів і овочів. І потрібно не поскупитися на дорогий чай, чорний або зелений, в спеціалізованому чайному магазині. Орієнтуватися треба на упаковку. Чай повинен бути упакований в Китаї, Індії або на Цейлоні. Наші чайні бізнесмени, користуючись тим, що населення не розбирається в дорогому чаї, грішать підмішуванням низькопробних сортів. А торгові мережі якістю продаваного чаю не цікавляться.

Перелом ребра. Лікування народними засобами

Перелом ребра у молодих зростається швидко і нічого крім знеболювальних, спокою і гарного харчування, а також своєчасних візитів до лікаря не вимагає.

Людям похилого віку одужання після перелому ребра дається складніше і часу вимагає багато. Їм дуже знадобляться трави, насамперед, незаслужено забутий сучасною медициною деревій. Солдати самої сильної армії стародавнього світу — Римської імперії не мали ліків, але в кожному похідному ранці лежала «солдатська трава» — деревій. Протизапальні та відновні властивості цієї скромної травички замінювали людям антибіотики. Трава деревію допоможе швидше відновити організм після такої травми.

Друга трава, яка необхідна в цьому випадку — аптечний грудної збір. Цих зборів 4, можна купити будь-який, а можна все відразу, все одно пити півтора місяця, краще визначити дослідним шляхом, який краще підходить для цієї людини.

Ще народна медицина радить компреси з заваренной герані. Це відповідний рада для літньої людини зі зламаним ребром, тому що герань можна знайти тільки на підвіконнях літніх людей, а в аптеці вона не продається.

Перелом ребра. Лікування та реабілітація

Після того як терпляче лікування призведе до зрощенню пошкодженого ребра, а рентген підтверджує це, лікарі зазвичай направляють людини на ЛФК. Лікувальна гімнастика необхідна для відновлення повноцінної діяльності легенів, особливо літнім людям. Крім того, фахівці ЛФК допоможуть відновити рухливість плечового суглоба. Крім цього треба постійно збільшувати тривалість прогулянок на свіжому повітрі і підвищувати інші динамічні навантаження на організм. Не можна зупинятися на половині шляху і при невеликому поліпшенні стану закінчити з гімнастикою і підвищенням навантажень. Відновлення організму повинно бути повним.

Апрель 10, 2015 / Лікуєм хворобу, Переломи
Схожі записи

Добавить комментарий