Підготовчий період до ЛФК після інсульту

ЛФК при инсульте

Користь від вправ не залишає сумнівів — будь-який рух в паралізованою частини тіла розганяє кров, перешкоджає її застою, а заодно відновлює м’язову пам’ять.

Не можна сподіватися, що від інсульту врятує тільки комплекс ЛФК, або тільки медикаментозне лікування. Необхідно дотримуватися комплексного курсу реабілітації після інсульту. Важливо максимально правильно пройти підготовчий період до ЛФК після інсульту.

На перших порах перебування на стаціонарному лікуванні фізичні вправи і догляд за хворим здійснюють лікарі. Однак при виписці щоденні навантаження перекладаються на плечі родичів. Тому рекомендується зберегти або вивчити пам’ятку, як правильно надавати допомогу хворому. Ось правила послідовного фізичного впливу після інсульту:

  • Якщо хворого в ході ішемічної атаки паралізувало (навіть одну сторону тіла), перші 2 тижні впливати на м’язовий комплекс вийде лише при грамотній зміні положення.
  • Кожні 2-3 години перевертайте хворого в ліжку, щоб уникнути пролежнів і застою крові.
  • Через тиждень або два переходять до пасивних видів навантаження, виробленим за рахунок впливу доглядальниці або родичів. Їх мета — розслабити м’язи і підготувати до подальших навантажень.
  • Як тільки пацієнт досягає першого руху паралізованою кінцівки, переходять а активних занять. Перший час — в ліжку, потім підйом і перехід та повільним прогулянкам.
  • У реабілітаційний період після інсульту з боку родичів потрібно уважність і регулярність виконання вправ. Треба бути готовим присвячувати мінімум 2-3 години проміжками протягом дня для відновної програми хворого.
  • Важливо розуміти, що вправи ЛФК при інсультах, наведені нижче як приклад, розраховані на загальний випадок. І при кожному окремому анамнезі необхідно розраховувати їх інтенсивність.

Добавить комментарий

Для отправки комментария вы должны авторизоваться.