Лікарський засіб Роаккутан. Інструкція по застосуванню

Лікарський засіб Роаккутан. Інструкція по застосуванню

Даний препарат радять при гострих проявах такого пошкодження шкіри як акне конглобатних, з ризиком появи рубців, акне вузликово-кістозних, а також для позбавлення від акне резистентних форм. Основною діючою речовиною Роаккутану є ізотретиноїн.

Лікарський засіб Роаккутан. Інструкція по застосуванню

Фармакологічна дія Роаккутану

Медичні дослідження показали, що при усуненні надмірної активності сальних залоз і при зменшенні їх розмірів відбуваються значні поліпшення шкіри, схильної акне. Шкіра обличчя людини містить в собі безліч пір, в процесі їх життєдіяльності виділяється шкірне сало, яке в свою чергу є відмінною середовищем для розмноження бактерій Propionibacterium acnes. Ці мікроорганізми і сприяють появі прищів. А ізотретиноїн надає на шкіру протизапальну дію і зменшує кількість бактерій в порах.

Інструкція по застосуванню препарату Роаккутан

Капсули приймаються один-два рази на добу під час їжі. Лікування даним препаратом починається з невеликої дози в 0,5 мг / кг в 24 години. Людям з акне тіла або з прогресивною формою хвороби потрібна підвищена доза препарату на добу, вона може доходити до 2,0 мг / кг. Тривалість лікування Роаккутаном залежить від добової дози препарату. Оптимальна доза на весь курс коливається від 120 до 150 мг / кг, а повна ремісія найчастіше відбувається через 15-23 тижні прийому ліків. Але ця цифра залежить від того, як людина переносить свою дозу на добу, якщо погано, то вона зменшується, а саме лікування, відповідно, збільшується. Для багатьох людей досить одного курсу прийому цього препарату для повного одужання. Але у випадку виникнення рецидиву необхідно повторити курс прийому за попереднім денним дозам. Слід зауважити, що повторне лікування проводиться тільки по закінченню 8 тижнів, тому повне поліпшення після прийому Роаккутану може відбутися саме в ці терміни.

Під час лікування препаратом, до курсу Роаккутаном і через 30 днів після нього необхідно контролювати вміст в крові кількість ліпідів і спостерігати за функціонуванням печінки. Людям, які страждають на цукровий діабет, лікарі рекомендують частіше робити аналіз на вміст у крові глюкози.

Приймаючи це ліки, потрібно бути вкрай обережним при керуванні автомобілем і при інших діях, які вимагають швидкої реакції і високої концентрації уваги. Під час прийому Роаккутану не можна бути донором крові. Це можливо лише через 30 днів після закінчення курсу.

Щоб уникнути пересушені шкірних покривів необхідно під час отримання ліків користуватися зволожуючими кремами, лосьйонами, бальзамами і т.д. І з цієї ж причини слід відмовитися від воскової епіляції. Всі косметологічні процедури можна продовжувати через півроку після курсу Роаккутану.

Сонячні та ультрафіолетові промені слід уникати, а при необхідності користуватися сонцезахисними засобами з високим захистом (мінімум 15 SPF). Для зволоження слизової очей використовувати спеціальні краплі, так звані штучні сльози. Тим хворим, які носять контактні лінзи, на час курсу краще користуватися окулярами.

Протипоказання

  • головне і абсолютне протипоказання це вагітність (небезпека народження дітей з вадами);
  • період грудного вигодовування;
  • діти до 12 років;
  • висока чутливість до Роаккутаном (до його складових);
  • гіперліпідемія;
  • печінкова недостатність;
  • паралельний прийом тетрациклінів;
  • гіпервітаміноз А.

При алкоголізмі, ожирінні, цукровому діабеті, депресії роаккутан призначають з обережністю, тільки в разі гострої необхідності.

Побічна дія

В основному побічні ефекти мають оборотний характер і при коригуванні дози або повної відміни Роаккутану вони зникають.

Слизові та шкіра: висипання, сухість, свербіж, пітливість. Випадання і витончення волосся, еритема, гіперпігментація.

Нервова система: головний біль, високий тиск, депресія, судоми, порушення поведінки.

Органи чуття: можливе зниження зору, боязнь світла, зниження видимості в темний час доби. Подразнення слизової очей, кон’юнктивіт, набряк зорового нерва, неправильне сприйняття кольорів. Погіршення слуху.

Система кістково-м’язова: болі в суглобах і м’язах, зміни кісток, артрит, тенденіт, гиперостоз.

Шлунково-кишковий тракт: коліт, діарея, илеит, нудота, кровотечі. Відомі виняткові випадки розвитку панкреатиту з фатальним результатом.

Кровоносна система: зменшення (збільшення) тромбоцитів, анемія, лейкопенія.

Органи дихання: можливий бронхоспазм (якщо людина хвора на астму).

Необхідно пам’ятати, що займатися самолікуванням не можна і перед прийомом будь-яких ліків, в даному випадку Роаккутану, інструкція із застосування до прочитання і ознайомленню обов’язкове.

Добавить комментарий

Для отправки комментария вы должны авторизоваться.