Симптоми інсульту

Інсульт лідирує у списку захворювань з високою смертністю та інвалідизації населення. «Популярніше» інсульту тільки інфаркт. Згідно зі статистикою, кожні наступні 20 років несуть в собі великий відсоток ризику стати жертвою цього захворювання. Якщо у двадцятирічному віці інсульт сприймається, як щось з області наукової фантастики, то до сорокалітнього рубежу можливість зустрітися з ним віч-на-віч різко виростає. З 40 до 60 — ризик цей стає майже невідворотною.

Але попереджати хворобу легше, ніж її лікувати, тим більше проходити довгу реабілітацію. Тим більше що ефективність повного відновлення після інсульту дуже невелика. Навіть у випадках своєчасно поставленого діагнозу і негайних заходів з порятунку.

Початкові симптоми інсульту

Не треба відтягувати момент і відкладати виклик «швидкої допомоги» в надії, що «саме пройде». Якщо у вас розвивається інсульт, то «само» це ні в якому разі не пройде. Отже, які ж початкові симптоми повинні стати об’єктом пильної уваги і приводом зняти трубку для дзвінка в «швидку»?

По-перше, головний біль. Судячи з досліджень, що стверджують, що найбільше число інсультів трапляються ввечері після роботи, остерігайтеся сплутати симптоми втоми після важкого дня з розвиваються інсультом. Необхідно поміряти тиск і переконатися, що його показники у відносній нормі. Тиск при ішемічному інсульті не підвищено, а навпаки — знижений!

Симптом другий — скутість в рухах, хитка хода, оніміння і слабкість в ногах і руках. Багато приймають цей симптом за загострення остеохондрозу, «розгулялася» хребетну грижу, якщо такі хвороби вже є в активі. Запаморочення аж до легких непритомності і втрати свідомості і болі в серці завершують картину розвивається інсульту.

Багато хто віддає перевагу почекати яке — той час, сподіваючись, що все це тимчасові явища. І дійсно, подібна симптоматика може близько доби носити тимчасовий характер. В сенсі: поплохело — получшало.

Параліч кінцівок починається неспішно, зазвичай під ранок. І коли людина виявляє, що він не може самостійно піднятися з ліжка, тоді найчастіше і починаються заходи з порятунку. А між тим упущено так багато дорогоцінного часу, протягом якого у хворого поступово наростали мозкові порушення. Гостро виникли, вони встигають привести до незворотних змін і швидкому і незворотного відмирання клітин мозку.

До приїзду «швидкої допомоги» хворого треба укласти так, щоб голова перебувала не занадто високо — це забезпечить приплив крові до мозку.

Докладніше на http://posleinsulta.org/

Март 6, 2015 / Лікуєм хворобу / Теги:
Схожі записи

Добавить комментарий