Симптоми спайок в малому тазу

Спайки в малому тазу

Жінки, що мають раніше гінекологічні хвороби або операції, не з чуток знають, що таке спайки в малому тазу. Симптоми і лікування в переважній більшості випадків однакові.

Таке захворювання може мати деякі ускладнення, які швидко усунути не вийде. Часто симптоми спайок в малому тазу у жінок приносять дискомфортні відчуття і біль. Так як лікування спайкової хвороби проходить важко, то краще її попередити.

Спайки в малому тазу — симптоми

У спайкового захворювання є три стадії, виходячи з них, у жінки будуть ті чи інші симптоми:

  1. при гострій стадії здоров’я поступово погіршується. Больові напади внизу живота частішають, з’являється нудота і блювота. Часто росте температура тіла, при цьому частішає серцебиття. При тому, що промацує області живота відчувається біль. Якщо вона виникає внизу, то може бути підозра на проблеми з кишечником. Якщо не брати ніякі заходи, то пацієнтка буде відчувати себе гірше з кожним днем. У неї спостерігається поява проблем з нирками і може виникнути гіповолемічний шок. В даному випадку потрібне термінове прийняття рішення для оперативного втручання;
  2. переривчаста стадія відрізняється не постійними болями в нижній ділянці живота, також не рідко з’являється розлад кишечника;
  3. хронічна форма захворювання може мати або не мати симптоми. Ниючий біль зазвичай посилюється при фізичних вправах або після різкої зміни положення. Також дискомфорт може відчуватися на огляді у гінеколога і під час сексу. Іноді може з’являтися дисфункція нижнього відділу кишечника або сечового міхура. Симптоми спайок в малому тазу у жінок можуть бути відсутніми, і захворювання виявляється після звернення до гінеколога з питанням про проблемний зачатті.

Виявлення захворювання

Спайкової хвороби можна виявити на прийомі у гінеколога, який буде робити огляд на гінекологічному кріслі:

  • в області придатків буде відчуватися щільність;
  • біль в місці розташування придатків, яєчників і матки. Матка нерухома або зміщується в бік з обмеженням;
  • в склепіннях піхви лікар може помітити вкорочення.
  • За допомогою УЗД виявити спайки важко, зате можна побачити або виключити наявність хронічного запалення матки або ендометріоз.

Найточнішим і інформативним дослідним методом вважається діагностична лапароскопія. Щоб отримати інформацію з питання прохідності маткових труб, пацієнтці призначають метросальпінгографію. Крім цього обов’язково здаються аналізи на ІПСШ.

Добавить комментарий

Для отправки комментария вы должны авторизоваться.