Лікування тромбозу глибоких вен нижніх кінцівок найчастіше буває успішним

Лікування тромбозу глибоких вен

Це захворювання вимагає правильного лікування з моменту виникнення, тому сприятливий результат безпосередньо залежить від негайного звернення до лікаря після появи небезпечних симптомів.

Тромбоз вен — це проблеми кровообігу в нижніх кінцівках, пов’язані з виникненням тромбу у вені. Тромбоз відрізняється від такого поширеного захворювання як тромбофлебіт, яке є запаленням стінок вен. Так як явище тромбозу часто супроводжується запаленням вен, то в багатьох випадках тромбоз називають тромбофлебітом.

Причин виникнення тромбозу три. У спеціалізованій медичній літературі їх називають тріадою Вірохова. Це уповільнення потоку крові у венах, збільшене згортання елементів крові і пошкодження судин.

Тромбоз виникає часто у надмірно повних людей похилого віку, може виникнути як ускладнення кесаревого розтину або іншої складної порожнинної операції, або після операції на суглобах.

Лікування тромбозу глибоких вен

Часто тромбоз вен виникає в результаті тривалого постільного режиму.

Симптомами тромбозу вважаються сильний набряк і почервоніння кінцівки, але можуть бути невеликі набряки і періодичні болі в литках ніг. Хвороба може розвиватися безсимптомно.

Зазвичай тромбоз виявляють на УЗД, але якщо тромб розташований дуже високо, його виявляють контрастними речовинами за допомогою рентгена або комп’ютерною томографією.

Найбільшу небезпеку для життя викликає відрив тромбу. Протягом крові може його занести в легені. Легенева тромбоемболія дає негайну смерть.

Лікування тромбозу глибоких вен нижніх кінцівок

Лікування таких тромбозів найчастіше консервативне. Людині призначають ліки антикоагулянтної дії. Ці ліки зменшують згортання крові. Найбільш часто призначають Гепарин. Раніше лікування гепарином обов’язково проводили в стаціонарі тому, що в будь-який момент можливе ускладнення у вигляді кровотечі.

Більш безпечними є складні похідні Гепарину. Вони дають мало ускладнень, і у них не буває передозування.

Зараз сучасними препаратами похідних Гепарину лікують хворих амбулаторно. Однак необхідний постійний контроль лікаря за станом хворого. Лікарі вимагають обов’язкової згоди пацієнта на амбулаторне лікування тромбозу.

Можливо лікування таблетками, так званими непрямими антикоагулянтами. При їх прийомі робиться аналіз крові на згортання кожні три доби, при цьому УЗД роблять раз на тиждень.

Якщо лікування не дає результату, людини направляють до онкологів на обстеження, тому що тромбоз дуже часто є ускладненням раку.

Важкі форми тромбозу вимагають хірургічних операцій. Людині встановлюють кава-фільтр у вену на шляху найнебезпечнішого проходження тромбу.

Якщо тромб утворився недавно і не привів до патологічних змін вени, хірурги іноді практикують тромбоектомію.

Існують препарати, які розчиняють тромби, такі як Стрептокиназа і Урокіназа, але вони теж дають ускладнення та їх застосування можливе лише під постійним контролем лікаря.

Профілактика і лікування тромбозу глибоких вен

Профілактика цього захворювання дуже важлива для літніх людей, онкологічних хворих і страждаючих хворобами серця і його судин, для всіх людей, які перенесли складні операції.

Лікарі пропонують прискорити плин крові по глибоких венах за допомогою еластичних бинтів або спеціальними еластичними панчохами. Еластичні бинти доступні всім, тільки треба вміти ретельно бинтувати ноги. А ось еластичні панчохи для пенсіонерів за теперішніх часів дорогуваті. Економити на них не можна, якщо не вистачає грошей на дорогі якісні панчохи, краще бинтувати ноги бинтами.

Необхідно дисципліновано дотримуватися порад фахівців ЛФК і постійно робити спеціальні вправи.

Молодим людям самого активного віку, які проводять за кермом довгі години, необхідно пам’ятати, що періодична навантаження ніг спеціальними вправами під час довгого перебування в машині, запорука здоров’я в старості.

Тривалі піші прогулянки необхідні всім: і тим, хто вже ходить в бинтах, і тим, у кого поки все в порядку, але є зайва вага.

Лікування тромбозу глибоких вен нижніх кінцівок дозволяє продовжити якісне життя після погрози негайної смерті, яку вдалося запобігти. А терпляче лікування нескладних, що не загрожують життю форм тромбозу дозволяє не боятися раптової смерті.

Дуже багато чого в лікуванні цієї хвороби залежить від лікаря і його уважності до пацієнта. Після нашої реформи охорони здоров’я у дільничних лікарів немає часу на належне ставлення до пацієнта. Це потрібно розуміти пенсіонерам і, не ображаючись, наполегливо доводити до втомленого лікаря свої скарги.

Добавить комментарий

Для отправки комментария вы должны авторизоваться.