У чоловіка безпліддя: як бути в такій ситуації

Якщо у чоловіка безпліддя, то це серйозна проблема для сім’ї, яка мріє про дитину. Але і в цьому випадку не варто вважати, що життя скінчилося. Навіть з цієї ситуації можна знайти вихід, адже медицина не стоїть на місці.

Чи можна вилікувати чоловіче безпліддя

Діагноз «безпліддя» у багатьох випадках не є вироком на все життя. Якщо з’ясувати причину цієї проблеми, то можна знайти вихід із ситуації і мати можливість зачати дитину. Варто відзначити, що існує три види чоловічого безпліддя. І від форми буде залежати лікування. Варто зупинитися на цьому детальніше.

Що робити, якщо чоловік безплідний

Що робити, якщо чоловік безплідний

Секреторна форма безпліддя характеризується недостатньою концентрацією насінної рідини (тобто кількість активних сперматозоїдів занадто маленьке), неправильним будовою чоловічих клітин або низькою їх активністю. Ці проблеми не виникають просто так, їх поява обумовлена ​​деякими причинами. Це можуть бути перенесені в дитинстві або хронічні захворювання або статеві інфекції або гормональні порушення.

Як лікування можуть бути призначені гормональні препарати, засоби для підвищення активності сперматозоїдів і збільшення концентрації сперми, а також ліки для лікування різних хвороб та інфекцій. У разі успішної терапії зачаття цілком можливо.

Якщо чоловік безплідний, і має місце бути обтурационная форма, то це говорить про те, що сперма не може виходити назовні через сім’явивідні канали через їх непрохідності. У цьому випадку показано тільки хірургічне лікування.

Імунологічне безпліддя характеризується відторгненням імунною системою власних клітин. У цьому випадку сперма просто не виробляється. Лікар може призначити засоби, що пригнічують імунітет. У період прийому таких ліків, сперма буде утворюватися, так що зачаття настане, якщо немає ніяких інших проблем.

Що робити, якщо безпліддя невиліковно

Варто відзначити, що якщо чоловікові поставили такий невтішний діагноз довічно, то не потрібно відразу посилено думати, як завагітніти, такі думки поки краще відкласти. Важливо подумати про дружину, якій, швидше за все, в ці моменти дуже нелегко. Кожен чоловік мріє про спадкоємців, а їх вимушена відсутність у багатьох представників сильної половини людства може розвинути комплекс неповноцінності.

Чоловік буде відчувати себе збитковим, неправильним. Дружина повинна всіляко підтримувати його і вселяти, що безпліддя — не показник неспроможності. Якщо дружина завжди буде поруч і вселить у чоловіка впевненість у собі, то тільки потім можна піднімати питання появи в сім’ї дитини.

Отже, що ж робити, якщо чоловік безплідний? З цієї ситуації можна знайти вихід, причому не один. Пропонуємо розглянути кілька варіантів.

Донорство. Можна знайти донора сперми. Лікар зробить забір сперматозоїдів, які потім будуть підсаджені до яйцеклітини жінки. Звичайно, чоловік буде знати, що дитина не його рідний. Але багато чоловіки, бачачи свою дружину в процесі виношування малюка, розуміють, що майбутня дитина буде коханим, адже народить його кохана жінка.

До речі, донором може стати друг сім’ї, якщо всі на це погодяться. А можна вдатися до послуг банку сперми, але в такому випадку ризики поганої спадковості передбачити буде неможливо.

Якщо чоловік безплідний

Причиною безпліддя може бути непрохідність насіннєвих каналів. У такому випадку можна провести штучний паркан сперматозоїдів у чоловіка і надалі використовувати їх для запліднення яйцеклітини дружини.

Це може бути здійснено декількома способами:

Перший спосіб — інсемінація. Узята у чоловіка сперма в найбільш сприятливий для зачаття час (а саме в період овуляції у жінки) вводиться в піхву. Якщо все піде так, як потрібно, то відбудеться запліднення.

Другий метод — це ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення). Лікар проводить забір яйцеклітини у жінки, після чого поміщає її в пробірку разом з забраними у чоловіка сперматозоїдами. Якщо вони активні, то запліднення відбудеться в найближчі 24-36 годин. А через деякий час яйцеклітину (уже запліднену) повернуть на місце, щоб вона прикріпилась до стінки матки і почала розвиватися. Іноді для переконливості Вичікують певний час, щоб уже почав розвиватися зародок. А вже ембріон вміщується в порожнину матки.

ІКСІ. Ця процедура відрізняється від ЕКО тим, що навіть неактивні сперматозоїди можуть брати участь в заплідненні (так що даний метод доступний і при секреторному безплідді). У лабораторних умовах фахівець проткнёт оболонку яйцеклітини і помістить в неї сперматозоїд. Запліднення має статися.
Усиновлення. Як зрозуміти, що обидва чоловіки готові піти на це? По-перше, необхідний серйозна розмова. Чоловік і дружина повинні розуміти, що прийомна дитина повинна отримувати все необхідне, включаючи батьківську турботу, ласку і любов. Можна зайти в один з дитячих будинків та поспілкуватися з дітьми. Ймовірно, хтось із малюків залишиться в серці і здасться рідним.

А можна взяти дитину-отказника з пологового будинку. У цьому випадку подружжя зможуть випробувати всі радощі і труднощі виховання з самого початку шляху маленького людини. Цей варіант найкращий і мене травматичний і для батьків, і для приймального малюка. В органах опіки потрібно дізнатися, які документи необхідні для того, щоб стати прийомними батьками.

На закінчення можна лише додати, що мрія про малюка цілком здійсненна, навіть у разі безпліддя чоловіка. Спільно цю проблему можна вирішити.

Март 28, 2015 / Чоловіче безпліддя
Схожі записи

Добавить комментарий