Що впливає на безпліддя і як це вилікувати?

besplodie-mЩо впливає на безпліддя

Сьогодні таке захворювання, як безпліддя широко, поширене серед обох партнерів, причому і чоловік і жінка схильні до ризику захворювання однаково. Безпліддя у чоловіка — це стан його репродуктивної системи і зміни, що відбуваються в статевих органах, які призводять до того, що чоловік не має можливості запліднити яйцеклітину через певні причини, які впливають на склад його сперми.

Зміст публікації:

Репродуктивна функція може бути порушена через низку таких факторів, як порушення нормального сперматогенезу, або ж перешкодою для вже сформованих сперматозоїдів на шляху до яйцеклітини в стінках піхви.

Причини

Головне завдання професійного лікаря полягає в тому, щоб з’ясувати, що робить основний вплив на безпліддя чоловіки. До основних причин розвитку даного захворювання в першу чергу необхідно віднести спадкові і гормональні порушення, а також структурні фактори, які можуть стати однією з основних причин порушення функцій репродуктивної системи чоловіка.

Зміна сперматогенезу або ж секретне безпліддя є однією з найбільш поширених причин чоловічого безпліддя.

У ході дослідження сперматограмми спостерігається значне зниження концентрації, а також рухливості сперматозоїдів.

Що впливає на безпліддя

Варикоцеле — стоїть на другому місці за поширеністю. Дане захворювання являє собою венозний розширення в області мошонки, ступінь може бути різна, залежно від тривалості даного захворювання. В середньому, з 100% безплідних чоловіків, варикоцеле зустрічається у 35-45%.

Головна причина криється в порушенні відтоку венозної крові з яєчок. Визначити це досить просто і грамотний фахівець побачить це на огляді. Варикоцеле видаляється за допомогою хірургічного втручання.

Що впливає на безпліддя

Ще одна причина безпліддя полягає в ретроградної еякуляції. В даному випадку викид сперми відбувається не через зовнішній отвір статевого члена, а в сечовий міхур через сечовивідні шляхи. Справа в тому, що шийка сечового міхура під час оргазму не може зімкнутися.

В особливій категорії ризику ретроградної еякуляції знаходяться ті чоловіки, які перенесли які-небудь хірургічні втручання передміхурової залози або ж сечового міхура, зокрема його шийки. До основних клінічних проявів даного захворювання необхідно віднести наявність, так званої, «каламутній сечі» після статевого акту.

Аутоімунне безпліддя у чоловіків супроводжується появою великої кількості антитіл на власну сперму. Це така захисна реакція організму, яка виникає після того, як були перенесені які-небудь захворювання або операції мошонки, вірусні та запальні процеси статевих органів. Велика кількість даних антитіл негативно впливають на рухливість сперматозоїдів, а також на їх здатність запліднити яйцеклітину.

Чи небезпечний хламідіоз

Хламідіоз і безпліддя — це два терміни, які тісно пов’язані між собою, тому що дане захворювання може мати найрізноманітніші наслідки, одне з яких це саме безпліддя.

У представників сильної статі таке захворювання, як хламідіоз стає причиною поразки передміхурової залози, а це тягне за собою такі захворювання, як простатит, везикуліт, в особливо важких випадках це може призвести до того, що розвинеться запалення придатків яєчка, що і стане основною причиною безпліддя чоловіки.

Хламідії — це основні збудники захворювання, які поширюються по сечівнику, можуть викликати ураження сечового міхура, але частіше це властиво жінкам.

Сучасні дослідження довели, що хламідійні сальпінгоофорити мають схильність до досить тривалого торпидной течією і являють собою одну з головних причин для чоловічого безпліддя.

Тому при хламідіозі важливо, якомога швидше звернутися за допомогою до професіоналів, які призначать дійсно ефективне лікування, і ніяких наслідків як безпліддя і різних запальних процесів не виникне.

Варто відзначити, що безпліддя після хламідіозу досить важко піддається лікуванню і всі ті порушення, які відбулося в складі сперми, найчастіше є незворотними.

Генетика і гормони відіграють важливу роль

Крім якихось серйозних захворювань статевих органів, важливим фактором є і гормональні порушення, які можуть стати головною причиною чоловічого безпліддя. Гіпофіз виробляє певні гормони, необхідні для нормального функціонування всього чоловічого організму, які, також надають стимулювання секреторної і ендокринної функції яєчка. Тому рівень гормонів — це важлива частина здорового сперматогенезу.

Для того, щоб нормалізувати гормональний фон сьогодні використовується велика кількість спеціалізованих лікарських препаратів, а також додаткових коштів, які зміцнюють загальний стан організму.

Безпліддя може знаходитися і на генетичному рівні, бо саме генетиці відводиться досить значна частина в дітородінні. Є ряд відхилень, які безпосередньо впливають на кількість хромосом, а це в свою чергу характеризує і фертильність чоловіків.

Деякі сучасні препарати, які застосовуються для лікування серйозних захворювань. Можуть викликати порушення складу сперми, що загрожує чоловічим безпліддям. Тому перед прийомом таких препаратів необхідно проконсультуватися з фахівцем.

Діагностика чоловічого безпліддя

Багато хто задається питанням: виліковне чи безпліддя? Однозначну відповідь на це питання дати досить складно, варто лише зазначити, що час тут відіграє важливу роль, тому що порушення сперми, які можна ще виправити різними препаратами, існують тільки на початкових стадіях.

Виліковне чи бесплодіеВажним елементом всього обстеження є спермограма. Саме на основі цього аналізу кваліфікований фахівець може зробити відповідні висновки про стан здоров’я, а також про те, чи є шанс все-таки запліднити яйцеклітину. Саме спермограма показує кількість і концентрацію нормальних форм сперматозоїдів. Не у всіх випадків низький відсоток здорових сперматозоїдів означає повне чоловіче безпліддя.

Важливо виявити основну причину всіх змін, а далі призначати лікування або якісь додаткові аналізи. Зміна сперматогенезу або ж секретне безпліддя є однією з найбільш поширених причин чоловічого безпліддя, про це знає кожен фахівець.

На стан безпліддя впливають багато факторів, тому своєчасне звернення до фахівця важливо — це шлях до ефективного лікування.

Добавить комментарий

Для отправки комментария вы должны авторизоваться.