Який купляти лимонад

лимонад

Хоч спека плотроху спадає, питання втамування спраги залишається актуальним. Тому доречно дізнатися про те, що нам, споживачам, насправді пропонують у пляшках чи іншому упакуванні виробники напоїв. Цього разу ми разом з експертами Центру незалежних споживчих експертиз «Тест» прискіпливо вивчимо лимонади.

Узагалі асортимент напоїв у багатьох, навіть невеликих, магазинах — очі розбігаються. Лимонади входять до дуже великої групи безалкогольних напоїв, у якій — і соки, і солодкі та сокомісткі напої. Чітке обмеження така безалкогольна продукція має лише на вміст спирту — не більше 1,2 відсотка. Основа її — просто вода. «Великі заводи на території, де знаходяться виробничі потужності, мають свердловини, — розповідає керівник «Тесту» Валентин Безрукий. — Утім воду з них обов’язково фільтрують, пом’якшують і знезаражують. А вже потім, додаючи різні наповнювачі й добавки, формують колір, запах і смак напою».

Якщо проаналізувати уподобання сучасних безалкогольних напоїв, то перевагу більшість споживачів віддає тим, які містять натуральні складові: сік, екстракт чаю чи лікарських рослин. Усе популярнішими стають також низькокалорійні напої, у яких цукор замінили підсолоджувачами, використовуючи їх мінімальні дози. Не у великій пошані — сильногазовані напої. Прибічники здорового харчування, як раніше, так і тепер, вважають будь-яку «солодку воду» дуже некорисною для організму дорослих і особливо дітей. Найперше тому, що у більшості пляшок містяться консерванти, які забезпечують зберігання напоїв (частину напоїв просто пастеризують).

Захисники прав споживачів у лабораторії дослідили вміст семи різновидів лимонадів, які придбали у столичних магазинах: вітчизняного виробництва (у пластикових пляшках 0,5—2 л) «Біола», «Переяслав», «Росинка», «Бон Буассон», «Оболонь» та «Лимонадний Джо», а також російський — «Старі добрі традиції» (скляна пляшка, 0,5 л). До речі, останній — найдорожчий у тесті: аж 28,58 гривні у перерахунку за літр. Так само у півлітровій тарі, але пластиковій, наш лимонад «Оболонь» — найдорожчий серед протестованих українських — коштує у перерахунку лише 9,72 грн. за літр.

Експерти перевірили вміст і кількість у лимонадах консервантів. Шість виробників, крім російського, задекларували консервант бензоат натрію у складі інгредієнтів. Цей Е-211 — не найдорожчий консервант, але ефективний проти дріжджів та плісняви, які з усіх сил намагаються проникнути у солодкі напої. Про всяк випадок у лабораторії перевірили ще й вміст у лимонадах сорбінової кислоти — ще одного популярного консерванта. «Трапляється, що виробники декларують у складі лише один консервант, а додають у напої два; не поодинокі й випадки перевищення допустимих норм вмісту, — пояснює Валентин Безрукий. — Але в протестованих лимонадах не виявили ні незаявлених консервантів, ні перевищення норм задекларованих (з урахуванням погрішностей методу дослідження)». У «Старих добрих традиціях», з’ясувалося, консервантів, які шукали, взагалі не було.

Найкращими за смаком, запахом і кольором у ході дегустації «всліпу», коли пробували просто пронумеровані напої, виявилися для дегустаторів «Лимонадний Джо» (з яблучним соком) — 5,97 грн. у перерахунку за літр і «Переяслав» (з натуральними ароматизаторами «лимон», «апельсин», «айва») — 5,17 грн. за літр. Найдешевший iз протестованих лимонадів — «Біола» із лимонним соком за 4,53 грн. за літр, якщо купуєте дволітрову пляшку, — також відмінник тесту. Щоправда, дехто з дегустаторів оцінив його запах на «добре», як і ще одного загалом відмінника — «Росинки» з екстрактом ехінацеї (8,03 грн. за літр). Решта учасників тесту — хорошисти.

Якщо купуватимете лимонад, не полінуйтеся подивитися дату випуску і термін зберігання. Останній може варіюватися від 5 до 12 місяців. Ще зважайте, що виробники рекомендують зберігати лимонади при температурі хто 18, хто 20-22 градуси і берегти їхню продукцію від сонячного проміння. Тому вирішуйте, в яких місцях вам затарюватися.

Добавить комментарий

Для отправки комментария вы должны авторизоваться.