Захисти себе від кліщів

klesh_show

Кліщі — дуже підступні «жителі природи»: можуть будь-який приємний відпочинок у парку чи лісі перетворити на кошмар. Ці комахи є переносниками багатьох небезпечних недуг. Найзгубніші з-поміж них — енцефаліт i бореліоз Лайма (вражає шкіру, нервову та серцево-судинну системи, суглоби). І якщо розвиток енцефаліту можна попередити щепленням (особливо його рекомендують жителям лісистих районів), то вакцини від бореліозу, на жаль, наразі немає.

Захист від кліщів на природі, 4 поради

  1. Тож лікарі радять бути обачними, вирушаючи на відпочинок. Кліщі люблять селитися і в траві, і в кущах, і в гілках дерев. Головний убір захистить від «атаки зверху». Довгий одяг, який прикриває шкіру, також буде порятунком від небезпеки. Тобто навіть у спекотну днину шорти і футболка — не підходяще вбрання для лісу. Штани краще заправити в кросівки, також не забувати про шкарпетки.
  2. До речі, одяг ліпше вибирати світлих тонів — на ньому підступну комаху легше помітити. Попросіть друзів оглянути ваші відкриті ділянки шкіри, запропонуйте і їм аналогічну послугу. Так зможете дізнатися, чи не вчепилася в вас підступна комаха.
  3. Тримайтеся подалі від кущів. Вибирайте для відпочинку відкриті галявини, візьміть із собою намет — у затінку заховаєтесь не тільки від сонця, а й від пронирливих шкідників. У лісі ходіть не по траві, а стежками, уникайте гущавини.
  4. Можна використовувати і спреї проти кліщів, але не забувайте: розпилювати їх можна тільки на одяг. Якщо кліщ таки вкусив, лікарі застерігають від того, аби витягати його відразу: можете відірвати голову, а тільце залишиться у шкірі. Оскільки кліщ дихає черевцем, перекрийте йому повітря: тобто намастіть уражене місце спиртом чи олією. Через півгодини він сам вилізе. Не полінуйтеся покласти знахідку в банку і віднести в санстанцію на аналіз.

Добавить комментарий

Для отправки комментария вы должны авторизоваться.